روی (Zn )به عنوان عنصر ضروری در فعالیت آنزیمهای گیاهی، موثر در نقل و انتقال عناصر، ماده اصلی سازنده اسید آمینه تریپتوفان و هورمون اکسین می باشد. کمبود آن موجب کاهش شدید رشد رویشی و عالمت ریز برگی(جارویی شدن) می گردد.

بیش از 60 درصد اراضی کشاورزی ایران به دلیل آهکی یا قلیایی بودن خاک‌ها، کمبود درصد مواد آلی، کمبود ذاتی عنصر روی در خاک، مصرف بیرویه کودهای فسفاته و غلظت بالای بی‌کربنات آب دچار کمبود شدید روی (Zn )هستند لذا با افت 50 درصدی محصول مواجه می باشند.

کدا روی حاوی درصد قابل ملاحضه ای عنصر روی کلاته شده با مواد آلی لیگنوسولفونات می باشد که به سرعت جذب گیاه می گرددو هیچ رسوبی در آوندهای گیاهی برجای نمی گذارد.

 بسیاری از گیاهان بویژه مرکبات، سیب، انگور، دانه های روغنی، حبوبات، ذرت و برنج به کمبود روی بسیار حساس اند.

*قابليت اختلاط:

با تركيبات حاوي آهن، مس، منگنز، فسفر و كلسيم قابل اختلاط نمی باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کدا روی 10.4% مایع

  • تولیدکننده: کدا اسپانیا
  • مدل کالا: کود روی مایع کدا ZN اسپانیا
  • موجودی: در انبار
  • 109,000 تومان
  • 106,000 تومان


کالاهای مرتبط

اکوکوئل زینک (روی)

اکوکوئل زینک (روی)

..

174,000 تومان

وکسال روی

وکسال روی

فرمول این کود به صورت سوسپانسیون غلیظ بوده و برای استفاده از طریق برگ پاشی مناسب است. فرمول سوسپانسیون این کود حمل و استفاده از آن را در مقایسه با کود..

0 تومان

اکوزینک(روی مایع)

اکوزینک(روی مایع)

8درصد روی به صورت (Zn-EDTA) و 3.5درصد ازت جهت رفع علائم کمبود عناصر روی و ازت در محصولات زراعی و باغی  بخصوص برای تامین عناصر روی و ازت پس از برد..

103,000 تومان

کینگ فول روی امکس انگلستان

کینگ فول روی امکس انگلستان

از آن جا که اهمیت عنصر روی در گلدهی و بروز مقاومت در گیاهان مختلف شناخته شده و کمبود آن نیز در اغلب گیاهان شایع است، این کود می تواند تا حد زیادی ..

185,000 تومان 188,000 تومان

برچسب ها: کود کدا روی 10.4% مایع اسپانیا