پتاسیم (K )فعالیت بیش از 50 آنزیم گیاهی را کنترل می‌کند و بر روی ساختمان فضایی آنزیمها موثر بوده و با تنظیم اسیدیته سیتـوپـالسـم، فعـالیـت آنزیمهـا را تسهیـل می كند. همچنین بـا تنظیـم فشـار اسمـزی سلولهای روزنه برگی، موجب ممانعت از اتلاف آب و مقـاومـت در برابرخشکی می شود و با افزایـش نسبـتk /Naتحمل گیاه را نسبت به  شوری افزایش می دهد.

 این عنصر با افزایش فشار تورژسانس سلولی و فشار درونی بر دیواره سلول گیاهی موجب شادابی گیاه می گردد و از سوی دیگر سبب تولید و نقل و انتقال کربوهیدراتها، نشاسته و استحکام گیاه می گردد.

. كدافول پتاس 45 ،حاوي 45 %پتاسيم خالص مي باشد كه جهت بهبود ويژگيهاي كمي مانند اندازه، وزن محصولات و ويژگيهاي كيفي مانند رنگ دهي، طعم، قند، ویتامین C و بريكس محصولات زراعي و باغي فرموله شده است. اين محصول به دو صورت محلولپاشي برگي و آبكود قابليت كاربرد دارد.

*قابليتاختلاط:

با ترکیبات اسیدی قوی قابلیت اختلاط ندارد.

*توجه : قبل مصرف آن را به خوبی تکان دهید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کدافول پتاسیم کا 45

  • تولیدکننده: کدا اسپانیا
  • مدل کالا: کود پتاسیم مایع کدافول کا45 اسپانیا
  • موجودی: در انبار
  • 189,000 تومان


کالاهای مرتبط

پتاسول 52 مایع

پتاسول 52 مایع

..

128,000 تومان

دفندر پتاسیم

دفندر پتاسیم

با 25 درصد پتاسیم به صورت کلات با اسیدهای آلی و  EDTA منجربه تسهيل در جذب و انتقال پتاسیم در گیاه ميشود...

0 تومان

وکسال کا40 پتاسیم

وکسال کا40 پتاسیم

وکسال پتاس ۴۰ یک کود سرشار از پتاسیم جهت مصرف برگ پاش می‌باشد. با استفاده از این کود، پتاسیم و میکرو المنت‏‎های مورد نیاز گیاه برای افزایش کیفیت میوه ..

0 تومان

نوتری فولیار 102030

نوتری فولیار 102030

کود کامل نوتریفولیار، جهت محلولپاشی و تامین عناصرغذایی پرمصرف مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم و منیزیم و عناصر ریزمغذی مانند آهن، منگنز، مس، روی، بر و..

0 تومان

برچسب ها: کود پتاسیم مایع کدافول کا45 اسپانیا