قارچ کش رودر (Roder) تولید شرکت دوگال ترکیه با ماده موثره فوزتیل آلومینیوم برای کنترل بیماری گموز مرکبات در ایران توسط شرکت رویال ( دارویی کشاورز ) در مورخ 96/5/2 ثبت گردید.خاصیت قارچ کشی این ماده در حدود 40 سال پیش مشخص گردید و تاکنون کارایی آن در کنترل بیماری های گیاهی حفظ شده است.  

این قارچ کش در طبقه بندی FRAC (Fungicide Resistance Action Committee)  در گروه P یعنی موادی که مکانیسم دفاعی گیاه را تقویت می کنند قرار دارد. 

رودر مثالی کمیاب از محصولاتی است که در هر دو آوند چوبی و آبکش ( رو به بالا و پایین) حرکت دارند. به این ترتیب می توان این قارچ کش را به صورت محلول پاشی و آبیاری مصرف نمود.  توانایی این قارچ کش در کنترل بیماری ها احتمالا به دلیل تجزیه شدن فوزتیل وتولید اسید فسفونیک(Phosphonic acid) است. این ماده به دو طریق، تقویت مکانیسم طبیعی گیاه و اثر مستقیم بر روی بیمارگر از بروز و شدت بیماری می کاهد.  این قارچ کش مانع از جوانه زنی اسپور و نمو میسلیوم و تولید اسپور می شود. بیماری های مهم و متعددی که توسط قارچ های فیتوفترا(Phytophthora spp.)، پیتیوم (Pythium spp.)، پلاسموپارا(Plasmopara spp.)، برمیا (Bremia spp.)و .... ایجاد می شوند می تواند به وسیله رودر کنترل شوند. برخی از بیماری های مهم و شناخته شده عبارتند از: گموز مرکبات، گموز پسته، سفیدک داخلی در میوه ها و سبزیجات.

میزان مصرف رودر برای کنترل بیماری گموز مرکبات 2 در هزار به صورت محلول پاشی می باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رودر 80 دبلیو-پی دوگال ترکیه (فوزتیل-آلومینیوم)

  • تولیدکننده: اگریمن آلمان
  • مدل کالا: قارچ کش رودر ترکیه
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • 0 تومان


کالاهای مرتبط

تیوفانات متیل (توپسین ام) اگریمن

تیوفانات متیل (توپسین ام) اگریمن

قارچ کش سیستمیک به فرم پودری که برای ضد عفونی بذر توصیه گردیده است..

0 تومان

مانکوزب 80% پودر مشکفام

مانکوزب 80% پودر مشکفام

قارچ کش حفاظتی علیه سیاهک پنهان گندم، لکه آجری بادام، برق زدگی نخود، سفیدک دروغی یونجه و توتون و زنگ میخک تحت لیسانس شرکت ژکم چین..

0 تومان

برچسب ها: قارچ کش رودر 80 دبلیو-پی دوگال ترکیه فوزتیل-آلومینیوم